فروش بصورت عمده

تفاوت استوک با دست دوم

تفاوت استوک با دست دوم

تفاوت استوک و دست دوم چیست؟

تفاوت استوک با دست دوم , کلمه Stock به معنی کالای آماده برای فروش و ذخیره شده در انبار می باشد ولی در اصطلاح به عنوان کالای دست دوم به کار برده می شود. در واقع استوک کالای دست دومی می باشد که در حد یک کالای نو می باشد.

باید بدانیم که لزوماً کالاهای استوک، کارکرده و دست دوم نیستند. در اروپا و آمریکا بسیاری از فروشگاه های بزرگ روش های جالبی برای جذب مشتری در نظر گرفته اند.

به عنوان مثال در یکی از فروشگاه های بزرگ در انگلیس مشتریان می توانند کالاهایی را که خریداری کرده اند را بعد از سی روز به هر دلیلی به فروشگاه برگشت بزنند و مبلغ خود را از فرشگاه پس بگیرند و یا اینکه معادل آن کالا خرید نمایند.

این کالاهای برگشتی از طرف مشتری به هیچ عنوان وارد کالاهای فروشگاه نمی شوند و به انبار فرستاده شده و پس از درجه بندی های مختلف به صورت عمده به فروش می رسند و اینگونه ممکن است شما کالایی را به صورت “استوک” خریداری کنید در صورتی که کالا به صورت استفاده نشده و در بسته بندی اصلی و کاملا نو باقی مانده است.

تفاوت استوک با دست دوم

این نوع کالای استوک که اصلا توسط مشتری استفاده نشده است را در درجه بندی، درجه A می دهند. به این ترتیب شما از این پس می توانید کالای استوک دارای درجه A را با اطمینان از نو بودن و اصل و سالم بودن با خیال راحت خریداری نمایید.

چرا قیمت یک کالای استوک واقعی ارزان است؟

در کشورهای پیشرفته قانون اسقاط برای ماشین های اداری 5 سال می باشد بعد این مدت هم شرکتهای سازنده از ارائه خدمات به این دستگاه های تاریخ گذشته منع شده و هم سود آنها در این می باشد به این دلیل که موجب خواهد شد فروش دستگاه های جدید در کشور آنها زیاد شود.
مانند قانون خودروهای فرسوده در کشور خودمان ایران است که هم باعث شده کارخانه های خودروسازی ماشین بیشتری بفروشند و هم صاحبان ماشین های فرسوده ترجیح می دهند یک خودرو نو به جای خودروی فرسوده خود داشته باشند و هم وامی برای آن دریافت کنند.
در اروپا این روند به روزتر و حرفه ای تر انجام می شود یعنی ویزیتور یا بازاریاب یک شرکت معتبر بعنوان مثال شرکت ریکو قبل از اتمام دوره 5 ساله یعنی دو یا سه سال بعد با مراجعه به خریداران قبلی خود ، هم از آنها برای استفاده از محصولات آن شرکت تشکر و قدردانی می کند و برای جلب نظر آنها تخفیف ویژه ای هم به آنها برای خرید تازه در نظر می گیرد و هم پیشنهاد تعویض دستگاه آنها را با یک محصول جدید می دهد.

اختلاف قیمت دستگاه قبلی با نو را هم بصورت اقساطی از خریدار می گیرد این شرکت علاوه بر اینکه با این روش محصولات جدید خود را می فروشد و به صورت زیرکانه با تبلیغ در ارائه خدمات خاص برای مشتریان دائمی خود مقدار قابل توجهی یارانه از دولت هم دریافت می کند.

دستگاه های استوک بسیار تمیزند چرا؟

بروکراسی و سلسل مراتب اداری در این کشورها وجود ندارد.

دانشجوها و دانش آموزان بدلیل نظام خاص آموزش عالی بدنبال کپی کردن جزوات اساتید نیستند.

تعمیرات و نگهداری این دستگاه ها بطور منظم توسط همان شرکتهای سازنده صورت می گیرند در حقیقت بهنگام خرید یک دستگاه، کپی هزینه خدمات و نگهداری آن دستگاه را هم خریده اید ( به استثنای تونر و مواد مصرفی ) هر قطعه ای از دستگاه عمر تعریف شده خود را دارد.

تکنسین های شرکت منتظر خرابی دستگاه های شرکت نمی مانند ، به هنگام خرابی یا قبل از آن اقدام به تعویض قطعات دستگاه یا خود آن دستگاه با معادل نو آن می کنند.
این دستگاه ها پس از جمع آوری مجدد مورد بازبینی قرار می گیرد اکثر قطعات معیوب آن با یک سری مواد مصرفی نو (درام – تونر) عوض می شود و آماده فروش به سایر کشورها به عنوان یک دستگاه استوک می گردند.

چرا این دستگاه های استوک بازسازی می شوند؟

اگر یک دستگاه از رده خارج شود فروش مواد مصرفی و قطعات آن دستگاه نیز قطع می شود تا دارندگان این دستگاه ها بیشتر مجبور و ترغیب شوند تا دستگاه خود را با یک دستگاه آکبند تعویض کنند.

از طرف دیگر در شرکت ارائه دهنده این دستگاه تعداد زیادی قطعات و مواد مصرفی وجود دارد که نمی خواهد آنها را در بازار داخلی ارائه کند پس بهترین راه این است که آنها را در دستگاه های دست دوم جایگزین کرده و مصرف کند تا دستگاه استوک آنها نیز هم وضعیت تمیزتری داشته و سریعتر مشتریان خارجی را جلب کنند.

تعریف جامع از کالاهای استوک

اینکه “استوک” چگونه و چرا چنین تعبیری در فارسی پیدا کرده است در این بحث نمی گنجد ولی آنچه که مشخص است این است که کالاهای دست دوم را عموما با نام استوک میشناسیم.

اما لازم است بدانیم که همیشه اجناس استوک کارکرده و دست دوم نیستند.بسیاری از فروشگاههای بزرگ و زنجیره ای اروپایی و آمریکایی سیاستهای جالبی برای جلب مشتری اتخاذ می کنند.

به عنوان مثال در فروشگاه بزرگ و سراسری آرگوس در انگلیس مشتریان می توانند کالاهای خریداری شده را بعد از 30 روز به هر دلیلی یا بهتر بگوییم بدون هیچ دلیلی به فروشگاه برگشت دهند و به اختیار خود مبلغ را بازپس گیرند و یا معادل آن خرید نمایند.

کالاهای برگشتی به هیچ عنوان وارد فروشگاه نمی شوند و مستقیما به انبار فرستاده شده و پس از درجه بندی A,B,C و D به صورت عمده به فروش میرسند.

به این ترتیب شما ممکن است کالایی را به صورت استوک خریداری کنید در حالیکه کالا به صورت دست نخورده و در بسته بندی اصلی و کاملا نو باقی مانده است.البته مشخص است درجه چنین کالایی A می باشد.با توجه به این مطالب از این پس می توانید اجناس استوک دارای درجه A را با اطمینان از نو بودن و اصل بودن با خیال راحت خریداری نمایید.

حرف آخر

امیدواریم که شما عزیزان از این وبلاگ استفاده لازم را برده باشید.

پیشنهاد میکنیم دیگر وبلاگ های ما را نیز مطالعه بفرمایید.


خرید لوازم استوک خودرو، لوازم استوک ماشین وارداتی ، لوازم استوک ماشین خارجی ، لوازم استوک ماشین ، لوازم استوک اتومبیل، واردات لوازم یدکی استوک خودرو، خرید لوازم یدکی خودرو استوک.، قیمت لوازم یدکی استوک خودرو، واردات لوازم یدکی خودرو از دبی، خرید لوازم یدکی استوک ، بهترین لوازم یدکی خودرو در ، فروشگاه لوازم یدکی استوک ، خرید دینام استوک،خرید استارت استوک، استارت استوک ، دینام استوک.، موتور استوک ،خرید موتور استوک در گناوه ، انجین استوک در گناوه، خرید موتور کامل استوک در گناوه ، گیربکس استوک ، گیربکس استوک در گناوه، کمپرسور کولر استوک ، کوییل استوک در گناوه، ای سی یو استوک ، پمپ هیدرولیک استوک ،.گیربکس دستی دست دوم درگناوه ،.گیربکس اتوماتیک استوک ، گیربکس استوک در گناوه ، گیربکس دست دوم در گناوه ، گیربکس دست دوم خودرو چینی , لوازم استوک در گناوه , گیربکس استوک ماشین
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان