فروش بصورت عمده

مهمترین قطعات یدکی خودرو چیست

مهمترین قطعات یدکی خودرو چیست

معرفی 5 لوازم یدکی مهم و پرکاربرد خودرو

مهمترین قطعات یدکی خودرو چیست, سیستم فنی هر ماشینی پیچیدگی های مخصوص به خود را دارد و هر قطعه ای وظیفه ای دارد و با هماهنگی و همکاری یکدیگر چرخ های ماشین به حرکت در می آیند.

مهم ترین لوازم یدکی به کار رفته در خودرو شامل موارد زیر می باشد.

  • استارت ماشین
  • لنت و دیسک ترمز خودرو
  • پروانه و فن
  • شمع و وایر
  • موتور خودرو

مهمترین قطعات یدکی خودرو چیست
استارت، مهم ترین لوازم یدکی خودرو

استارت ماشین وظیفه به حرکت در آوردن آن را دارد و یکی از اصلی ترین لوازم خودرو می باشد. این قطعه در واقع یک قطعه الکترونیکی است که نیروی الکتریسیته را به مکانیکی تبدیل کرده و موجب حرکت کردن خودرو می شود.

استارت، برق را از باتری گرفته و بعد از عبور دادن آن از طریق سیم پیچ باعث چرخش دنده های خود می شود. در این لحظه وظیفه استارت انجام شده و چرخش موتور به حداقل 100 دور بر دقیقه رسیده است. هنگام چرخاندن سوئیچ انرژی الکتریکی از باتری به استارت رفته و به چرخش در می آید. بر اثر این چرخش، موتور شروع به حرکت می کند و ماشین روشن خواهد شد.

دیسک و لنت ،از حساس ترین لوازم یدکی خودرو

ترمز عامل اصلی متوقف کردن خودرو در مواقع اضطراری می باشد، که برای پیشگیری از تصادف بسیار اهمیت دارد و به عنوان یکی از مهم ترین لوازم یدکی ماشین شناخته می شود.

ترمز از دو بخش اصلی کفشک و لقه تشکیل می شود. خودرو برای توقف، نیاز به اصطکاک دارد که وظیفه ایجاد آن با لنت ها می‌ باشد.

دیسک ترمز یکی دیگر از لوازم یدکی های مهم خودرو است که باعث متوقف شدن ماشین بر اثر اصطکاک بین لنت و دیسک می شود.

هنگام ترمز، دیسک تحت فشار زیاد قرار می‌ گیرد و در آخر ماشین می ایستد.

حال اگر از لنت نا مرغوب استفاده شود ، دیسک نیز دچار خرابی شده و به مرور زمان قدرت ترمز گیری ضعیف می شود و نمی توانید به خوبی ترمز بگیرید.

پروانه و فن از لوازم یدکی پرکاربرد خودرو

یکی دیگر از مهم ترین سیستم های موجود در خودرو، تجهیزات خنک کننده است که از چندین قطعه مانند رادیاتور، واتر پمپ، پروانه، خنک کننده و ترموستات تشکیل می شود.

وظیفه سیستم خنک کننده کاهش حرارت خودرو می باشد که در صورت بالا رفتن بیش از حد دما، مانع آسیب دیدگی دیگر قطعات و یا از کار افتادگی آن ها می گردد.

از علائم هشداردهنده خرابی فن و پروانه ماشین، آلارم افزایش دما است که باید هر چه سریعتر برای خرید بهترین قطعه یدکی اقدام گردد.

شمع و وایر شمع، حساس ترین لوازم یدکی خودرو

وایر و شمع در بین لوازم یدکی خودرو دو وظیفه متفاوت دارد. شمع قطعه ای است که در کنار سیلندر خودرو قرار گرفته و جرقه لازم برای ایجاد احتراق در محفظه مخصوص را ایجاد می‌ کند.

اما وایر خودرو، قطعه ای است که برق لازم را از کوئل به شمع می رساند. بنابراین شمع و وایر دو قطعاتی هستند که به یکدیگر نیاز دارند و بدون وجود شمع، وایر نمی‌ تواند وظیفه مهم خود را به درستی انجام دهد.

موتور، اصلی ترین لوازم یدکی خودرو

تمام خودروها نیروی لازم برای حرکت را از موتور تامین می کنند. عمل احتراق مدام تکرار می شود تا زمانی که نیرو لازم برای حرکت خودرو شکل گیرد.

موتور تعداد مشخصی سیلندر دارد که هر کدام دارای یک محفظه احتراق جداگانه می باشد. نیروی کلی آن نیز به اندازه و نوع موتور بستگی دارد و هر چقدر زمان بندی احتراق بیشتر باشد، سرعت خودرو افزایش خواهد یافت.

معرفی لوازم یدکی های پرکاربرد ماشین
  • انواع چراغ خودرو
  • سپر ماشین
  • جلو پنجره ای
  • درب ماشین
  • گلگیرهای خودرو
تشخیص لوازم یدکی اصل از تقلبی

امروزه به دلیل افزایش قیمت لوازم یدکی خودرو، افراد سودجو اقدام به تولید لوازم یدکی تقلبی کرده‌ و لوازم بی‌ کیفیت را روانه بازار کرده اند.

از آنجا که استفاده از مواد اولیه نامناسب برای تولید قطعات یدکی استفاده می شود، قیمت این لوازم یدکی ماشین نسبت به نمونه های اصلی و با کیفیت کمتر خواهد بود و مشتریان را برای خرید قطعات فیک وسوسه می کند. اما این انتخاب اشتباه، تنها موجب پر کردن جیب افراد سودجو می شود.

با این که هزینه اولیه خرید قطعات یدکی تقلبی پایین تر است، اما کیفیت پایین آن ها راننده را ملزم به تعویض زودتر از موعد می کند.

هم چنین عملکرد نادرست لوازم یدکی فیک، بر سلامت سایر قطعات خودرو نیز تاثیر گذاشته و در دراز مدت به آن ها آسیب می رساند.

بنابراین اگر می خواهید از قطعات تقلبی برای ماشین خود استفاده نکنید، به تعمیرکاران مطمئن و باتجربه مراجعه نمایید تا از به کار گیری لوازم یدکی خودروی اصل اطمینان داشته و عملکرد آن ها را تضمین نماید.

حرف آخر

امیدواریم که شما عزیزان از این وبلاگ استفاده لازم را برده باشید.

پیشنهاد میکنیم دیگر وبلاگ های ما را نیز مطالعه بفرمایید..


خرید لوازم استوک خودرو، لوازم استوک ماشین وارداتی ، لوازم استوک ماشین خارجی ، لوازم استوک ماشین ، لوازم استوک اتومبیل، واردات لوازم یدکی استوک خودرو، خرید لوازم یدکی خودرو استوک.، قیمت لوازم یدکی استوک خودرو، واردات لوازم یدکی خودرو از دبی، خرید لوازم یدکی استوک ، بهترین لوازم یدکی خودرو در ، فروشگاه لوازم یدکی استوک ، خرید دینام استوک،خرید استارت استوک، استارت استوک ، دینام استوک.، موتور استوک ،خرید موتور استوک در گناوه ، انجین استوک در گناوه، خرید موتور کامل استوک در گناوه ، گیربکس استوک ، گیربکس استوک در گناوه، کمپرسور کولر استوک ، کوییل استوک در گناوه، ای سی یو استوک ، پمپ هیدرولیک استوک ،.گیربکس دستی دست دوم درگناوه ،.گیربکس اتوماتیک استوک ، گیربکس استوک در گناوه ، گیربکس دست دوم در گناوه ، گیربکس دست دوم خودرو چینی , لوازم استوک در گناوه , گیربکس استوک ماشین
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان